RipEX překonal extrémní mrazy

Letošní Jizerská 50, součást série Visma Ski Classic – mistrovství v běhu na lyžích na dlouhé tratě, při které jsou pro přenos mezičasů během online televizního vysílání používány rádiové modemy RipEX, byla nesmírně náročná!

Teploty během týdne před soutěží klesly pod -20 °C a během závodu na -15 °C. Bylo také mnohem více sněhu než obvykle.

Vzhledem k tomu, že trať závodu je kopcovitá a bez přímé komunikace z mezičasů do centra, bylo třeba postavit dvě speciální retranslace.

Vybavení pro přenos mezičasů muselo být přeneseno ručně na místa instalací na velmi strmých svazích s převýšením přes 100 metrů, na které šlo vystoupat pouze ‚bokem‘ na lyžích nebo na sněžnicích. Nahoře bylo třeba nainstalovat zařízení na vrchol 30 m příhradového stožáru, což nebylo vůbec snadné zvláště při silném větru a v nízkých teplotách!

Navzdory těžkostem a extrémním povětrnostním podmínkám byla síť ve stanoveném termínu uvedena do provozu a rádiové modemy RipEX fungovaly stejně dobře a spolehlivě, jak naši zákazníci od produktů RACOM očekávají.

Všechny mezičasy byly úspěšně přeneseny a poskytly televizním divákům dokonalé informace o průběhu závodu.

Těšíme se na 5. výročí naší spolupráce na této akci příští rok!