Příslušenství

Verze pro tisk

4. Příslušenství

RACOM nabízí kompletní sadu příslušenství pro provoz mikrovlnných jednotek RAy pro všechny relevantní případy použití a prostředí. Nabízí také ochrany proti napěťovým špičkám a přepětí. Kompatibilita příslušenství je v RACOMu důkladně testována a je zaručena jeho funkčnost s jednotkami RAy2. Je možno použít i jiné součásti se stejnou nebo podobnou funkcí, RACOM však nemůže zaručit jejich plnou kompatibilitu s jednotkami RAy2.

[Důležité]Důležité

Důrazně doporučujeme zkontrolovat napětí sítě a normy platné v místě instalace, aby byly ve shodě s parametry příslušenství. Musí být splněny všechny předpisy týkající se bezpečnosti a ochrany proti přepětí. Zvláště doporučujeme konzulovat s místními specialisty a prostudovat místní normy o zemnění, ochraně proti napěťovým špičkám a přepětí pro zajištění správného provedení instalace. Záruka se nevztahuje na jednotky poškozené napěťovými špičkami nebo přepětím (viz RACOM warranty conditions at 12.6 – „Odpovědnost za vady“).

4.1. Přehled

RACOM-PART-NUMBERKrátký popis             
         Anténa LEAX-RAy (LEAX Arkivator Telecom)
ANT-LEAX-RAy-300-10/11Parabolická anténa 0.3m 10-11GHz s držákem 30.1 dBi Class 2 
ANT-LEAX-RAy-600-10/11Parabolická anténa 0.6m 10-11GHz s držákem 35.2 dBi Class 3 
ANT-LEAX-RAy-900-10/11Parabolická anténa 0.9m 10-11GHz s držákem 38.5 dBi Class 3 
ANT-LEAX-RAy-1200-10/11Parabolická anténa 1.2m 10-11GHz s držákem 41.5 dBi Class 3 
ANT-LEAX-RAy-300-17/18Parabolická anténa 0.3m 17-18 GHz s držákem 34.7 dBi Class 3 
ANT-LEAX-RAy-600-17/18Parabolická anténa 0.6m 17-18 GHz s držákem 39.7 dBi Class 3 
ANT-LEAX-RAy-900-17/18Parabolická anténa 0.9m 17-18 GHz s držákem 43.5 dBi Class 3 
ANT-LEAX-RAy-1200-17/18Parabolická anténa 1.2m 17-18 GHz s držákem 45.2 dBi Class 3 
ANT-LEAX-RAy-300-24Parabolická anténa 0.3m 24 GHz s držákem 37.0 dBi Class 3 
ANT-LEAX-RAy-600-24Parabolická anténa 0.6m 24 GHz s držákem 42.4 dBi Class 3 
ANT-LEAX-RAy-900-24Parabolická anténa 0.9m 24 GHz s držákem 45.7 dBi Class 3 
ANT-LEAX-RAy-1200-24Parabolická anténa 1.2m 24 GHz s držákem 48.4 dBi Class 3 
SET-LEAX-STRUT-90Volitelná výztuha proti větru pro 90cm LEAX-RAy anténu 
SET- LEAX-STRUT-120Volitelná druhá výztuha proti větru pro 120cm LEAX-RAy anténu 
         Anténa Jirous (Jirous Antennas)
ANT-JRMA-380-10/11RParabolická anténa 0.38m 10-11GHz s držákem 28.0-29.0 dBi Class2 
ANT-JRMA-650-10/11RParabolická anténa 0.65m 10-11GHz s držákem 34.1-35.5 dBi Class2 
ANT-JRMB-900-10/11RParabolická anténa 0.9m 10-11GHz s držákem 37.0-37.5 dBi Class2 
ANT-JRMB-1200-10/11RParabolická anténa 1.2m 10-11GHz s držákem 40.0-41.0 dBi Class2 
ANT-JCMA-17RLens antenna 17GHz s držákem 22.6 dBi 
ANT-JRMB-400-17RParabolická anténa 0.4m 17-18 GHz s držákem 34.8 dBi Class2 
ANT-JRMB-680-17RParabolická anténa 0.68m 17-18 GHz s držákem 38.6 dBi Class2 
ANT-JRMB-900-17RParabolická anténa 0.9m 17-18 GHz s držákem 41.0 dBi Class2 
ANT-JRMB-1200-17RParabolická anténa 1.2m 17-18 GHz s držákem 44.6 dBi Class2 
ANT-JRMB-400-24RParabolická anténa 0.4 m 24 GHz s držákem 36.8 dBi Class 2 
ANT-JRMB-680-24RParabolická anténa 0.68m 24 GHz s držákem 41.7 dBi Class2 
ANT-JRMB-900-24RParabolická anténa 0.9 m 24 GHz s držákem 44.0 dBi Class 2 
ANT-JRMB-1200-24RParabolická anténa 1.2 m 24 GHz s držákem 46.6 dBi Class 2 
SET-JRMB-1200-FIXWind bracing set – Fixed – for Jirous 120cm antenna 
SET-JRMB-1200-ADJWind bracing set – Adjustable – for Jirous 120cm antenna 
         Montážní kit pro anténu
SET-RAY10-ANWMontážní sada RAy10/11 Antenna Andrew 60, 100 
SET-RAY10-ARKMontážní sada RAy10/11 Antenna Arkivator 30, 60, 99, 120 
SET-RAY17-ANWMontážní sada RAy17/18 Antenna Andrew 30, 60, 100 
SET-RAY17-ARKMontážní sada RAy17/18 Antenna Arkivator 30, 60, 99 
SET-RAY24-ANWMontážní sada RAy24 Antenna Andrew 30, 60, 100 
SET-RAY24-ARKMontážní sada RAy24 Antenna Arkivator 30, 60, 99, 120 
         Montážní kit pro ohebný vlnovod
SET-RAY-FX-R100Montážní sada RAy2 pro přírubu R100 
SET-RAY-FX-R120Montážní sada RAy2 pro přírubu R120 
         Nástavec pro duální polarizaci (OMT)
SET-RAY10-OMT-LEAXNástavec pro duální polarizaci pro antény LEAX a RAy10 
SET-RAY11-OMT-LEAXNástavec pro duální polarizaci pro antény LEAX a RAy11 
SET-RAY18-OMT-LEAXNástavec pro duální polarizaci pro antény LEAX a RAy18 
         Kabelové průchodky
SET-RAY2-CON-BZákladní sada kabelových průchodek a konektorů 
SET-RAY2-EXT35Prodloužení kabelové průchodky, PG21, 35 mm 
SET-RAY2-EXT-F50Prodloužení kabelové průchodky PG21, Flexi, 50cm 
         Zemnicí sady 
KIT-GROUDING-1/4″Zemnicí sada pro kabel Ethernet CAT7  
KIT-GROUDING-RAYZemnicí sada pro uzemnění na stožár  
         Napájecí zdroj DC a přepěťová ochrana 
PWS-AC/DC-AD-55BNapájecí zdroj 27.6VDC / 37W, 90-260VAC, -10/+50°C, volitelně baterie, MeanWell  
OTH-DP-024Přepěťová ochrana, DC 24V, LPZ1-LPZ2, IP20, -40/+80°C , Saltek  
         Napájecí zdroj PoE a přepěťová ochrana pro ETH 
PWR-POE36U-1ATNapájecí zdroj PoE 1xGb Eth 90-264 VAC/ 33.6 W při 56 VDC Phihong  
PWR-POE36D-1ATNapájecí zdroj PoE 1xGb Eth 36-72 VDC/ 33.6 W při 56 VDC Phihong  
HOL-POE-PHI-1ADIN rail držák pro PoE Phihong  
OTH-DL-1GRJ45Přepěťová ochrana pro ETH 1Gb Eth, podporuje PoE, Cat.6 LPZ0B-LPZ1 IP20 -40/+80°C, Saltek  
OTH-DL-CAT.6-60VPřepěťová ochrana pro ETH 1Gb Eth Cat.6 LPZ2-LPZ3 IP20 -40/+60°C, Saltek  
         ETH kabely a konektory 
CAB-CAT5E-FTP-TLDDvouplášťový venkovní kabel FTP Cat5e TELDOR  
CAB-S/FTP 4xDvouplášťový venkovní kabel FTP Cat7 PEWTRONIC  
CON-RJ45-UBNT-CAT6Konektor TC-CON, STP RJ45, Cat6, 8p8c, wire, pleated, AWG24, UBNT  
CON-RJ45-TLG-CAT6Konektor RJ45, AWG 24-22 (Cat5e, Cat6A, Cat7), Telegärtner  
SET-RAY2-TLG-EXT35Set RJ45 konektor (Telegärtner) a prodloužení průchodky (35mm)  
         SFP moduly 
SFP-RJ45-AVAGOSFP modul, RJ45 rozhraní, -40°C až +85°C, Avago  
SFP-DLC-APACSFP module optical, 2-fibres, LC, 10km, -40°C to +85°C, APAC Opto  
         Fibre cable patchcord/pigtail 
CAB-FIB-2F-DLC/DLC
    -OFA-5m
  Fibre patch cord, 2-fibres, single mode, LC-conn – LC-conn, OFA, 5 m  
CAB-FIB-1F-LC/LC-OFA-5m  Fibre patch cord, 1-fibre, single mode, LC-conn – LC-conn, OFA, 5 m  
CAB-FIB-2F-DLC/x-OFA-5m  Fibre pigtail, 2-fibres, single mode, LC-connector – loose end, OFA, 5 m  
CAB-FIB-1F-LC/x-OFA-5m  Fibre pigtail, 1-fibre, single mode, LC-connector – loose end, OFA, 5 m  
         DC outdoor kabel & Optický kabel 
CAB-HYB-2F-DLC/DLC
    -OFA-030m
  DC power cable – Fibre: patchcord, 2-fibres  
CAB-DC-2×1.5DC power cable 2×1.5 mm, silicone rubber  
         Adaptéry pro servisní přístup 
OTH-W2-WIFIWifi adaptér  
SET-XA-ETH/USBEthernet adaptér  

4.2. Detaily

       Antény

Antény s přímou montáží jednotky RAy (LEAX-Ray + Jirous)
 

Řada antén LEAX-RAy a Jirous připravená pro přímou montáž jednotky RAy.

Pro určení správné velikosti antény použijte náš on-line kalkulátor nebo aplikaci RAy-Tools pro telefony.

Větší antény (90 a 120 cm) na větrných místech (s rychlostí větru přes 50 m/s) je nutno zpevnit přídavnými výztuhami. Platí to pro antény LEAX-RAy i Jirous. Více v 6.2.3 – „Montáž antén LEAX-RAy“ a v přehledu antén 4.1 – „ Přehled.

Montážní kit pro anténu (pro antény Andrew a Arkivator)
 

Tyto antény mohou být použity s jednotkou RAy při použití speciálních propojovacích dílů. Kontaktujte nás prosím pro informace o dalších možnostech.

Montážní kit pro ohebný vlnovod (jiné antény)

 

Jednotka RAy může být připojena k anténě ohebným vlnovodem. Nabízené montážní kity podporují dva typy přírub pro připojení vlnovodu: R100 a R120.

Nástavec pro dvojitou polarizaci (OMT = Orthomode transducer)

 

Nástavec pro antény LEAX-RAy pro pásma 10, 11 a 18 GHz. Umožňuje montáž dvou jednotek RAy na jednu anténu.

       Kabelové průchodky

Kabelové průchodky

 
  • SET-RAY2-CON-B

  • Základní sada kabelových průchodek a konektorů obsahuje:

    • 3 ks standardní průchodka PG21 s maticí

    • 2 ks zátka Racom

    • 3 ks O-kroužek

    • 2 ks gumové těsnění malého průměru

    • 3 ks gumové těsnění středního průměru

    • 2 ks gumové těsnění velkého průměru

    • 1 ks DC konektor

    • 1 ks upevňovací páska

    • 1 ks propojka konektoru

    • 1 ks RJ-45 konektor ethernet

 
  • SET-RAY2-EXT35

  • Prodloužení kabelové průchodky, PG21, 35 mm

  • O-kroužek

 
  • SET-RAY2-EXT-F50

  • Prodloužení kabelové průchodky PG21, Flexi, 50cm

    • orig. part no:   LPA6-23N-0.5m, RKG-23P21N, RKF-23P21N, 2xORC-23, flat ring FSN-P21

       Uzemňovací sady

Uzemňovací sada RAy

 
  • KIT-GROUDING-1/4″

  • Souprava pro uzemnění kabelu Cat.7 S/FTP 4x(2×23 AWG) cable. Pewtronic.

  • Detaily viz Grounding

 
  • KIT-GROUDING-RAY

  • Souprava pro uzemnění zařízení RAy2 ke stožáru. Obsahuje svorku ZSA16, zemnicí pásku a kabel s uzemňovacím okem.

  • Detaily viz Grounding

       DC zdroj a přepěťová ochrana

Napájecí zdroj DC

 
  • PWS-AC/DC-AD-55B

  • DC napájecí zdroj 37 W s volným chlazením (50 W s ventilátorem)
    Výstup 27.6 V DC, možnost připojení baterie s funkcí UPS
    Vstup 90-260 V AC, -10/+50°C, MeanWell

Přepěťová ochrana pro DC napájení

 
  • OTH-DP-024

  • Přepěťová ochrana pro DC, 24V, LPZ1-LPZ2, IP20, -40/+80°C, Saltek

       Napájecí zdroj PoE a přepěťová ochrana

Napájecí zdroj PoE

 
  • PWR-POE36U-1AT

  • Napájecí zdroj PoE pro jednotku RAy podle IEEE 802.3at, 1x Eth
    Výstup PoE 56 V / 33.6 W, 4 vodiče
    Vstup 100 až 240 VAC, -20/+50°C, není SNMP, Phihong

[Poznámka]Poznámka

Výroba končí rokem 2018, dostupnost nelze zaručit.

 

  • PWR-POE36D-1AT

  • Napájecí zdroj PoE pro jednotku RAy podle IEEE 802.3at, 1x Eth
    Výstup PoE 56 V / 33.6 W, 4 vodiče
    Vstup 36 až 72 VDC / 1.2A, -20/+50°C, není SNMP, Phihong

DIN rail držák pro PoE Phihong

 
  • HOL-POE-PHI-1A

  • Držák pro Eth PoE zdroj Phihong, na DIN lištu

  • Neobsahuje PoE zdroj – nutno jej objednat samostatně

Přepěťová ochrana pro ETH

 
  • OTH-DL-1GRJ45

  • Ochrana proti napěťovým špičkám pro LPZ0B-LPZ1,
    1Gb Eth, RJ45, podporuje PoE, DIN lišta, IP20, -40/+80°C, Saltek

 
  • OTH-DL-CAT.6-60V

  • Přepěťová ochrana pro LPZ2-LPZ3,
    1Gb Eth, RJ45, DIN lišta, IP20, -40/+60°C, Saltek

       Ethernetové kabely a konektory

Kabel CAT5e

 
  • CAB-CAT5E-FTP-TLD

  • Kabel Cat.5e pro připojení jednotky RAy k síti, TELDOR

Kabel CAT7

 
  • CAB-S/FTP 4x

  • Kabel Cat.7 pro připojení jednotky RAy k síti, PEWTRONIC Ltd.

    • Datasheet

    • orig. part no: S / FTP 4x (2x23AWG) Cat.7 + 2x (2×24 AWG)

Konektor CAT6

 
  • CON-RJ45-UBNT-CAT6

  • STP RJ45 /Cat6 / 8p8c / wire/ gold plated/ AWG24, UBNT

    • orig. part no:   TC-CON connector STP RJ45

 
  • CON-RJ45-TLG-CAT6

  • Konektor RJ45, AWG 24-22 (Cat5e, Cat6A, Cat7), Telegärtner

    • Datasheet

    • orig. part no:   Telegärtner MFP8 Cat.6A AWG 22-27

 
  • SET-RAY2-TLG-EXT35

  • Connector RJ45, AWG 24-22, Telegärtner
    + Racom SET-RAY2-EXT35

  • Souprava konektoru RJ45 (Telegärtner) a prodloužení průchodky (35mm). Vhodné pro kabely AWG24-22 (Cat5e, Cat6A, Cat7).

    • Connector Datasheet

    • orig. part no:   Telegärtner MFP8 Cat.6A AWG 22-27

       SFP moduly

SFP modul RJ45

 
  • SFP-RJ45-AVAGO

  • SFP module, RJ45 interface, -40°C to +85°C , Avago

SFP modul optický

 
 
  • SFP-DLC-APAC

  • SFP module, 2-fibres, LC, 10km, -40°C to +85°C, APAC Opto

       Kabelové průchodky

Optický outdoor patchcord / outdoor pigtail

 
  • CAB-FIB-2F-DLC/DLC-OFA-5m

  • patchcord, 2-fibres, single mode, LC-connector — LC-connector, yyy meters, OFA

    • orig. part no:   DLCRAC2Fyyy

       

 
  • CAB-FIB-1F-LC/LC-OFA-5m

  • patchcord, 1-fibre, single mode, LC-connector — LC-connector, yyy meters, OFA

    • orig. part no:   LCRAC1Fyyy

       

 
  • CAB-FIB-2F-DLC/x-OFA-5m

  • pigtail, 2-fibres, single mode, LC-connector — loose end,
    yyy meters, OFA

    • orig. part no:   DLC0RAC2Fyyy

       

 
  • CAB-FIB-OFA-1F-LC/x-OFA-5m

  • pigtail, 1-fibre, single mode, LC-connector — loose end,
    yyy meters, OFA

       DC outdoor kabel & Optický kabel

Optický & DC outdoor kabel

  
 
  • CAB-HYB-2F-DLC/DLC-OFA-030m (příklad pro kabel délky 30m)

  • DC: 2×1.5mm2; fibre: patchcord, 2-fibres, single mode, LC-connector — LC-connector

    • orig. part no: DLCHRAC2Fyyy Phoenix Microwave Hybrid Cable LSOH, yyy meters, OFA

    • Datasheet

DC kabel

 
  • CAB-DC-2×1.5

  • silicone rubber, 2×1.5 mm², -55 to +180°C, ProPS

       Přístupové adaptéry

Přístupové adaptéry

 
  • OTH-W2-WIFI

  • WiFi adaptér pro servisní přístup přes konektor USB do webového rozhraní managementu, do nástroje pro směrování antény a do aplikace RAy Tools pro smartphone. Jednotka obsahuje vestavěný DHCP server. Pro přístup do jednotky použijte IP adresu defaultně 172.17.17.17 pro management a http://172.17.17.17/tk pro směrování antény.

[Poznámka]Poznámka

Tento adaptér je nutno objednat v RACOMu aby byla zajištěna kompatibilita čipu WiFi a firmware RAy. RACOM není odpovědný za případné problémy vyplývající z použití jiných adaptérů.

 
  • SET-XA-ETH/USB

  • Ethernet adaptér pro servisní přístup do webového rozhraní přes USB konektor. RAy2 obsahuje vestavěný DHCP server pro max. 6 připojení. Pro přístup do RAy2 použijte IP adresu defaultně 172.17.17.17.

Podrobnější popis

See www.racom.eu, Mikrovlnné spoje, Příslušenství

E-shop

Příslušenství objednáte nejsnadněji na E-shop RACOM


V E-shopu použijte vyhledávač Ctrl+F a RACOM-PART-NUMBER hledané položky.